گزارش کارآموزی اجرای ساختمان فلزی در شرکت سایت

مشخص نشده
مشخص نشده
59
مشخص نشده
10 MB
500003595
قیمت: ۵,۹۰۰ تومان
افزودن به سبد خرید
 • خلاصه
 • فهرست و منابع
 • خلاصه گزارش کارآموزی اجرای ساختمان فلزی در شرکت سایت

  رشته عمران - کارهای عمومی ساختمان

  مقطع کاردانی

  گزارش کارآموزی

  مقدمه:

  با توجه به این که پروژه ای حاضر در مورد ساختمان های اسکلت فلزی می‌باشد ما تلاش خود را بر این پایه متمرکز می کنیم که مراحل حساس ساخت و ساز یک اسکلت فلزی را در این پروژه از ابتدا تا زمان ساخت یک مرور کنیم و پدیده های خطرآفرین نظیر زلزله، سیل، طوفان و لغزش لایه های زمین می توانند خطر جدی برای جان و مال انسانها به دنبال داشته باشند. در این میان رویداد زلزله در طول تاریخ آثار غیر قابل جبرانی را به همراه داشته است. خوشبختانه در حال حاضر با توجه به پیشرفت های علم مهندسی زلزله، در صورت به کارگیری اصول و ضوابط پیشگیری، خسارات ناشی از زلزله می تواند به حداقل ممکن برسد.

  تهران بزرگ که در دامنه جنوبی رشته کوه های البرز قرار گرفته، عموما بر روی رسوبات آبرفتی عهد حاضر بنا شده است که با وجود گسل های فعال در این ناحیه، این شهر، مانند اکثر شهرهای کشور در خطر جدی وقوع زمین لرزه قرار گرفته است، تهران با خطر نسبی بسیار زیاد زلزله مشخص شده است.

  زمین لرزه، از آزاد شدن ناگهانی انرژی انباشته شده در سنگهای پوسته زمین ایجاد می شود. این آزاد شدن انرژی به صورت امواج زلزله آغاز و باعث لرزش سطح زمین می گردد. قرار گرفتن ایران در بخشی از کمربند کوهزایی آلپ- هیمالیا، یکی از جوانترین نواحی کوهزایی جهان محسوب می شود، باعث شده است که فلات ایران از لحاظ لرزه خیزی بسیار فعال بوده، و به علت عدم ساخت وسازهای مناسب هراز چندگاهی هزاران نفر با رویداد زمین لرزه های ویرانگر به کام نیستی بروند.

  تجربه ثابت نموده است که روشهای پیشگیری و آمادگی نقش موثری در کاهش خسارت ناشی از زلزله دارد. یکی از محورهای مهم برای محقق نمودن روشهای پیشگیری و آمادگی در به حداقل رساندن خسارات ناشی از زلزله، آشنایی همگانی با زلزله است.

   بی تردید شناخت پدیده زلزله و ارائه الگوهای مناسب برای آمادگی و مقابله جمعی و فردی از قبل، در هنگام و بعد از زلزله می تواند از آثار مخرب آنها بکاهد.

   

  چکیده:

  در این گزارش مراحل اجرای یک پروژه ساختمانی از ابتدا که به صورت زمین می باشد را تشریح و توضیح داده است. اجرای گود برداری در زمین های مختلف را و چگونگی انجام این گودبرداری را شرح داده است. سپس بعد از گودبرداری نحوه قالب بندی فوند اسیون نگهداری خاک های اطراف گود و قالب بندی اطراف گود و نحوه قالب و اقسام قالب بندی را توضیح داده است. سپس به سراغ ریختن بتن و ترکیبات بتن که از چه چیزهایی تشکیل شده است و نحوه اجرای بتن مگر و بتن اصلی فوند اسیون را به طور کامل و طرح اختلاط بتن و جزئیات یافتن میلگرد در فوند اسیون و شرح میلگردهای مختلف از جمله روش پیشگیری از زنگ زدگی و نگهداری آن و شرح چاله آسانسور و نحوه استقرار آن در ساختمان و جزئیات نصب اسکلت آسانسور بر روی چاله آسانسور و همچنین نحوه اتصال ستون های ساختمان به بتن فونداسیون به صورت کامل شرح داده شده است و جوشکاری در ساختمان و نحوه جوش و به کار بردن الکترودهای مختلف در اجرای جوش اسکلت نیز به صورت کامل و مبسوط شرح داده شده است.

  مکان کارآموزی:

  ساختمان دفتر مرکزی خیریه فاطمه زهرا(س) واقع در سید خندان خیابان شهید کلور پلاک 12 که نقشه ها و مدارک اخذ پروانه از شهرداری تهران منطقه 4 اخذ گردیده است واقع در زمین به مساحت 77 متر مربع که در هر طبقه 100% بنا داده شده است در 6 طبقه کلا بالغ بر 462 متر مربع که شامل یک طبقه زیر زمین جهت انباری تاسیسات در نظر گرفته شده است. همچنین همکف برای استفاده از پارکینگ در نظر گرفته شده است که دو واحد پارکینگ جایگزین می شود و 4 طبقه روی پارکینگ برای استفاده از مکان اداری و دفتر مراجعه مردم نیز ایجاد گردیده است. ساختمان با فوند اسیون بتنی و بتن درجا ایجاد گردیده و سازه ساختمان از جنس فلز به صورت شرق و غرب از سیستم گیردار و از شمال و جنوب سیستم بادبند ساختمان را در مقابل بارهای جانبی محافظت می کند سقف ها تیرچه و بلوک و دیواره ها خارجی از سفال 20cm و داخلی از سفال 10cm می باشد. نما کار از آلومینیوم و کف ها و دیوار راه پله ها از سنگ صلصالی ایجاد گردیده است. در شرکت ساختمانی سایت ساخت و ساز و نگهداری و تولید ساختمان های مسکونی و آموزشی که می توان از ساختمان های مسکونی در منطقه 4 شهرداری واقع در تهران پارس و مدرسه طوبی منطقه 12 شهرداری واقع در میدان شهدا خیابان عظیم زاد خان نام برد.

  معرفی شرکت:

  شرکت سایت: شرکت ساختمانی و تاسیساتی سایت در سال 1362 با ترکیبی از مهندسین عمران و تاسیسات و معماری با هدف به کارگیری و هماهنگی تجربه و تخصص در امکانات اجرایی و مشارکت در پیشبرد اهداف اقتصادی کشور عزیزمان شکل گرفته است و هم اکنون نیز با اجرای پروژه های مسکونی= آموزشی= درمانی و از جمله مذهبی و با توکل به خداوند متعال نیز خدمات قابل توجه ای به جامعه اسلامی نیز انجام داده است. با توجه به نیاز کشور نسبت به اماکن مسکونی و آموزشی سرلوحه فعالیت شرکت نیز به این دو نوع می باشد و ساخت سازه ها بر اساس مقررات ملی ساختمان و دستورالعمل هایی که از سوی شهرداری تهران ابلاغ می گردد و برای نگه داری و توسعه محیط زیست کماکان تحت نظر شهرداری تهران به کار خود ادامه می دهد و از نظر کیفی دقیقا بر اساس مواد و مصالح درجه 1 که در بازار موجود می باشد از بهترین مصالح موجود بهره برداری می گردد.

  (نمودار و جداول در فایل اصلی  موجود است)

  انجام بازدید های مرحله ای در حین ساخت که شامل:

  مرحله گودبرداری

  مرحله فوند اسیون

  مرحله شروع و اجرای اسکلت

  مرحله سقف زنی

  مرحله سفت کاری

  (توضیح اینکه این بازدیدها صرفا به منظور نظارت عالیه بر کار مهندسین ناظر انجام می شود و بار حقوقی برای شهرداری ایجاد نمی کند و مسؤولیت اجرای صحیح ساختمانها کماکان بر عهده ی مهندسین ناظر می باشد).

   

  ساختمان ها از نظر اسکلت به دو گروه تقسیم می شوند:

  الف) اسکلت فلزی

  ب) اسکلت بتنی

  ساختمان های فلزی نیز خود به سه گروه تقسیم می شوند:

  الف) دو طرف بادبندی

  ب) دو طرف خمشی

  ج) یک طرف بادبند، یک طرف خمشی

   

  الف) دو طرف بادبندی

  در این حالت تمامی تیرها به صورت مفصلی اجرا می شود. این تیرها در مقاومت سازه در برابر زلزله شرکت نمی کنند و تنها مهاربندها(بادبندها) نیروی زلزله را تحمل می کنند. در این حالت تیر مفصلی تنها و تنها نیروی ثقلی را تحمل می کند، که تیر به صورت زیر اجرا می شود.

  ب) دو طرف خمشی

  در این حالت بنا به لحاظ شرایط معماری در هیچ کدام از طرفهای ساختمان نمی توان بادبند اجرا کرد، لذا برای مقاومت در برابر زلزله باید ساختمان دو طرف خمشی(صلب) طراحی شود.

  در این حالت تیرها علاوه بر تحمل بار ثقلی، در برابر نیروها و لنگرهای عظیم زلزله نیز مقاومت از خود نشان می دهند، یعنی تیرها و ستونها با هم اندرکنش دارند و در حقیقت سیستم پایدار در برابر زلزله قاب مقاوم خمشی می باشد، تیرها در این سیستم به صورت زیر اجرا می شوند:

  ج) یک طرف بادبند، یک طرف خمشی

  در این سیستم در یک جهت ساختمان بادبند و در جهت دیگر به دلیل عدم استفاده از بادبند تیرها به صورت صلب اجرا می شوند.

  و با توجه به اینکه اکثر زمینها در این منطقه عرض 6 متر و یا 8 متر دارند و با توجه به ضوابط مربوط به پارکینگ، نورگیرها و راه پله و... امکان استفاده از بادبند وجود ندارد، لذا تقریبا 80% از ساختمان ها از این سیستم استفاده می کنند.

  نکته 1:تیرهای مرتبط با بادبندهای EBF، الزاما نباید به صورت زنبوری اجرا شوند بلکه حتما باید از تیرآهن نورد شده و یا تیر ورق استفاده نموده و در ثانی باید این مقاطع را به کمک ورق تقویتی و STIFFNER (سخت کننده) تقویت نمود.

  نکته 2: ساختمان هایی که دو طرف صلب هستند ستونهای آن الزاما بایستی به صورت باکس اجرا شوند، زیرا در هر دو وجه ستون باید از جوش نفوذی برای اجرای اتصالات صلب استفاده نمود و همان طور که می دانیم جان تیرآهن باریک و ضعیف بوده و اگر جوش نفوذی روی آن اجرا شود دچار اعوجاج می شود و از بین می رود. 

 • فهرست و منابع گزارش کارآموزی اجرای ساختمان فلزی در شرکت سایت

  فهرست:

  مقدمه

  بررسی بازدیدهای مرحله اول در حین ساخت

  تقسیم بندی ساختمانها از نظر اسکلت

  2 طرف بادبندی

  دو طرف خمشی

  یک طرف بادبند، یک طرف خمش

  ستونهای کوتاه

  مکان مهاربندها(بادبندها)

  انواع مهاربندها

  باگذاری

  استاتیکی

  دینامیکی

  بازدیدها

  سازه نگهبان

  فوند اسیون

  مهاربندها

  اتصالات

  بدون شرح

  منابع و ماخذ 

   

  منبع:

  آیین نامه زلزله 2800 ایران ویرایش دوم 1378

  آیین نامه 519 بارگذاری

  مبحث دهم مقررات ملی ساختمان

  مبحث نهم مقررات ملی ساختمان

  تعمیر و نگهداری ساختمان

  نوشته: حسین زمرشیدی

  بارگذاری و سیستم های باربر

  نوشته: دکتر داود مستوفی نژاد و مهندس مهدی فضیلتی

  مبانی اجرای سازه های فولادی

  نوشته: رضا خدادادی 

- - - -
- - - -
- - - -
- - - -
- - - -
- - - -
- - - -
- - - -
- - - -
- - - -
- - - -
- - - -
- - - -
- - - -
گزارش کارآموزی اجرای اسکلت, گزارش کارآموزی اسکلت فلزی, گزارش کارآموزی پروژه ساختمانی, گزارش کارآموزی پروژه های مسکونی, گزارش کارآموزی پلاستیک های مهندسی, گزارش کارآموزی تولید قطعات صنعتی, گزارش کارآموزی ساختمان های اسکلت فلزی, گزارش کارآموزی سفت کاری, گزارش کارآموزی عمران, گزارش کارآموزی فوند اسیون, گزارش کارآموزی قطعات صنعتی, گزارش کارآموزی قطعات صنعتی پلاستیکی, گزارش کارآموزی گودبرداری, گزارش کارآموزی میلگرد, دانلود پروژه کارورزی اجرای اسکلت, دانلود پروژه کارورزی اسکلت فلزی, دانلود پروژه کارورزی پروژه ساختمانی, دانلود پروژه کارورزی پروژه های مسکونی, دانلود پروژه کارورزی پلاستیک های مهندسی, دانلود پروژه کارورزی تولید قطعات صنعتی, دانلود پروژه کارورزی ساختمان های اسکلت فلزی, دانلود پروژه کارورزی سفت کاری, دانلود پروژه کارورزی عمران, دانلود پروژه کارورزی فوند اسیون, دانلود پروژه کارورزی قطعات صنعتی, دانلود پروژه کارورزی قطعات صنعتی پلاستیکی, دانلود پروژه کارورزی گودبرداری, دانلود پروژه کارورزی میلگرد, دانلود کارآموزی در مورد اجرای اسکلت, دانلود کارآموزی در مورد اسکلت فلزی, دانلود کارآموزی در مورد پروژه ساختمانی, دانلود کارآموزی در مورد پروژه های مسکونی, دانلود کارآموزی در مورد پلاستیک های مهندسی, دانلود کارآموزی در مورد تولید قطعات صنعتی, دانلود کارآموزی در مورد ساختمان های اسکلت فلزی, دانلود کارآموزی در مورد سفت کاری, دانلود کارآموزی در مورد عمران, دانلود کارآموزی در مورد فوند اسیون, دانلود کارآموزی در مورد قطعات صنعتی, دانلود کارآموزی در مورد قطعات صنعتی پلاستیکی, دانلود کارآموزی در مورد گودبرداری, دانلود کارآموزی در مورد میلگرد, دانلود کارورزی در مورد اجرای اسکلت, دانلود کارورزی در مورد اسکلت فلزی, دانلود کارورزی در مورد پروژه ساختمانی, دانلود کارورزی در مورد پروژه های مسکونی, دانلود کارورزی در مورد پلاستیک های مهندسی, دانلود کارورزی در مورد تولید قطعات صنعتی, دانلود کارورزی در مورد ساختمان های اسکلت فلزی, دانلود کارورزی در مورد سفت کاری, دانلود کارورزی در مورد عمران, دانلود کارورزی در مورد فوند اسیون, دانلود کارورزی در مورد قطعات صنعتی, دانلود کارورزی در مورد قطعات صنعتی پلاستیکی, دانلود کارورزی در مورد گودبرداری, دانلود کارورزی در مورد میلگرد, نمونه گزارش کارآموزی درباره اجرای اسکلت, نمونه گزارش کارآموزی درباره اسکلت فلزی, نمونه گزارش کارآموزی درباره پروژه ساختمانی, نمونه گزارش کارآموزی درباره پروژه های مسکونی, نمونه گزارش کارآموزی درباره پلاستیک های مهندسی, نمونه گزارش کارآموزی درباره تولید قطعات صنعتی, نمونه گزارش کارآموزی درباره ساختمان های اسکلت فلزی, نمونه گزارش کارآموزی درباره سفت کاری, نمونه گزارش کارآموزی درباره عمران, نمونه گزارش کارآموزی درباره فوند اسیون, نمونه گزارش کارآموزی درباره قطعات صنعتی, نمونه گزارش کارآموزی درباره قطعات صنعتی پلاستیکی, نمونه گزارش کارآموزی درباره گودبرداری, نمونه گزارش کارآموزی درباره میلگرد, گزارش کار در مورد اجرای اسکلت, گزارش کار در مورد اسکلت فلزی, گزارش کار در مورد پروژه ساختمانی, گزارش کار در مورد پروژه های مسکونی, گزارش کار در مورد پلاستیک های مهندسی, گزارش کار در مورد تولید قطعات صنعتی, گزارش کار در مورد ساختمان های اسکلت فلزی, گزارش کار در مورد سفت کاری, گزارش کار در مورد عمران, گزارش کار در مورد فوند اسیون, گزارش کار در مورد قطعات صنعتی, گزارش کار در مورد قطعات صنعتی پلاستیکی, گزارش کار در مورد گودبرداری, گزارش کار در مورد میلگرد

دریافت لینک دانلود به صورت خودکار بلافاصله پس از پرداخت

امکان پرداخت آنلاین از طریق کلیه کارت های عضو شتاب

ثبت سفارش
تعداد
عنوان